כלכלת המשפחה

בתרבות השפע בה אנו חיים, אנו חשופים כל העת למסרים פרסומיים וחברתיים, המפתים ומעודדים אותנו לרכוש, להחליף, לחדש ולשדרג מוצרי נוחות ללא הרף ולמתוח עד הקצה את הוצאותינו.

עבור כל אלה, מלבד מחירם הכספי אנו משלמים מחיר נוסף – רגשי. זאת, מכיוון שלחצים כלכליים יכולים להוביל למחסור, המשפיע באופן מיידי ועמוק על ההתנהלות הרגשית והחברתית-משפחתית.

על מנת לצאת ממעגל הקסמים של מחסור יש צורך בייעוץ מקצועי – ייעוץ אישי, המנתח את תקציב המשפחה ומתווה את הדרך לאיזון כלכלי.
שירותי הייעוץ לכלכלת המשפחה שמספק משרד "אקו יעוץ וניהול" יספקו לכם ייעוץ יסודי ועמוק לפתרון האתגרים עמם אתם מתמודדים כרגע, כמו גם כלים ושיטות להתנהלות כלכלית נכונה להמשך החיים.

בייעוץ לכלכלת המשפחה עומדת לנגד עינינו מטרה עיקרית אחת והיא לעזור לך לקחת את גורלך בשתי הידיים ולייצר עודף

עודף – זה חופש
עודף – זה שקט נפשי
עודף – זה שלום בית
עודף – זה כבוד עצמי

להלן שלבי עבודה:

שלב 1 – ניתוח כלכלי של הכנסות המשפחה

בשלב הראשון של הייעוץ ממפים את המצב הקיים – הוצאות והכנסות. שלב זה אינו כולל כל שינוי באורחות החיים וההתנהלות הכלכלית. לצורך כך נחלק את כלכלת המשפחה לשני תחומים עיקריים – התנהלות שוטפת והיערכות לסיכונים – כאשר בכל תחום נערוך רישום מדויק של הסכומים, מקורות המימון וההוצאות.

תחום ההתנהלות השוטפת – בתחום זה נערוך מיפוי ההכנסות וההוצאות השוטפות המשמשים למימון חיי המשפחה, החל מהוצאות משכנתא או שכר דירה, דרך קניות מזון שוטפות וכלה בהעשרה ובילויים. שיקוף הוצאות זה יראה לנו את התפלגות ההוצאות המשפחתיות, לקראת שלב הייעוץ המתרכז בייעול המערכת.

תחום היערכות המשפחה לסיכונים – בתחום זה נבחן אילו ביטוחים, חסכונות ארוכי טווח וקרנות עומדים לרשותכם במקרה הצורך, מהי ההשקעה החודשית ומה תהיה התמורה עבורכם בבוא היום. חישוב נתונים אלו יציג בפניכם את יעילות ההשקעה.

בסיום שלב זה תהיה בידינו מפה עדכנית שתאפשר לנו לתכנן את עתידכם.

שלב 2 – בדיקת צרכים ורצונות של המשפחה

לאחר שלב הניתוח, כאשר התקבלה תמונה מלאה של המצב הנוכחי ואנו יודעים בדיוק היכן אנו עומדים, נותר לברר להיכן אנו הולכים. החודש הראשון בו ערכנו מיפוי, מעניק לנו מפת הוצאות והכנסות קבועות ותאריכים חשובים מבחינה פיננסית. יש בידינו את היתרה החיובית או השלילית הנותרת בידי המשפחה מדי חודש בחודשו.

על מנת לבנות תקציב משפחתי שיאפשר לכל בני המשפחה לספק את צרכיהם ורצונותיהם נחזור על פעולה זו במשך מספר חודשים, תוך העמדת יעד מספרי של הפחתת הוצאות וקבלת החלטות משותפת להוצאות שונות. אנו בוחנים את ההחלטות הראשוניות שלנו מדי חודש – האם הן עומדות במבחן המציאות? מה ניתן לשפר? כיצד ניתן להיטיב עם כלכלת המשפחה וחוסנה הרגשי?

תהליך זה נותן למשפחה שליטה בעתידה והתנהלות יומיומית בטוחה יותר מבחינה כלכלית.

מעבר לכך מתקיים תהליך נוסף בו אנו בוחנים את החזון המשפחתי – במה המשפחה משקיעה, מה חשוב עבורה וכיצד היא מתנהלת במצבים של רצונות מנוגדים. תחומים אלו מושפעים מהמצב הכלכלי ומשפיעים עליו ולכן יש לבחון אותם באופן רציף לכל אורכו של תהליך הייעוץ.

שלב 3 – בנית מערכת כלכלית להתאמת הצרכים והרצונות להכנסות

לאחר שלבי המיפוי והכיוונון המחודש של התקציב המשפחתי, אנו מייצבים את הכלכלה המשפחתית ובונים מערכת קבלת החלטות ואמצעי פיקוח עצמאיים שיעזרו למשפחה להישאר בנתיב החיסכון. יועץ לכלכלת המשפחה מטעם "אקו יעוץ וניהול" יבצע עבורכם אנליזה מעמיקה, ואחריה ידון איתכם במגוון המסלולים האפשריים שינווטו אתכם בבטחה ולאורך זמן מתוך המצב הכלכלי בו אתם נמצאים, אל העתיד אותו אתם מבקשים. תיבנה עבורכם תכנית עבודה מסודרת המורכבת משלבים וצעדים ברורים על מנת להגיע לפתרון הדרוש בהגשמת המטרות והיעדים שלכם.

שלב 4 – ליווי תקופתי ליישום המערכת שנבנתה

ישנן משפחות הבוחרות להמשיך ולחזק את חוסנן הכלכלי על ידי ליווי צמוד – ליווי תומך, שמטרתו לסייע בצעדים הראשונים ולדרבן לקראת פעולות חדשות, לערוך כיוונון למציאות החיים המשתנה ולטפוח על השכם עם כל הצלחה. שירותי היעוץ שלנו יסייעו לכם בדרך ליציבות וחוסן כלכלי.

בסיום תהליך הייעוץ:

  • תהייה לכם שליטה ובקרה על ההוצאות החודשיות ואיזון תקציבי למשפחה.
  • תהיה לכם תכנית צעדים מוגדרת ליציאה מהמצב הכלכלי הנתון.
  • תתחילו לחסוך למימוש חלומותיכם.
  • חייכם יתנהלו בשלווה, ללא הלחץ והעומס הרגשי הנלווה למצוקה כלכלית.

שירות ייעודי נוסף – ניהול תקציבי בניה ושיפוץ

חוק מס' 1 בבניה ושיפוץ קובע: זה תמיד יעלה יותר.
על מנת להיערך לכך יש צורך בהכנה וניהול של תקציבי שיפוץ ובניה. הכנת תקציב שיפוץ/בניה מפורט הוא משימת חובה עבור כל משפחה המתכננת לחיות באושר בביתה החדש, בהתאם ללוחות הזמנים שקבעה ולתקציב שהגדירה לעצמה. היעדר תקציב מסודר ומעקב צמוד אחריו גורר הוצאות לא צפויות, הארכת לוחות זמנים, מצבי אי וודאות והרבה מאוד לחץ.

לפני שנכנסים לתהליך הבניה יש לבחון, בין היתר – כמה כסף יש לנו? מה גובה ההלוואה הדרושה? איך לא חורגים מהתקציב? מיהם האנשים והחברות מולם נעבוד? מה הם שלבי הבניה ומתי תתקיים חנוכת הבית?

בניה או שיפוץ הנשענים על תקציב ולוח זמנים מפורט משמעם תקופת בנייה רגועה, שליטה בתהליך, בקצב ובהוצאות והגשמת בית החלומות. הכנת התקציב היא תהליך מקצועי המפרט את סך כל ההוצאות הצפויות בסדר כרונולוגי ואת התקציב הקיים ומקורות נוספים בהם יהיה צורך. יש תמיד לזכור ולהשאיר מרווח כספי להוצאת בלתי צפויות לאורך כל התהליך יש לעדכן את התכנית לפי הביצוע בפועל, רישום מדוקדק ומעקב קפדני של ניהול התקציב יסייעו לכם לבנות את ביתכם בצורה מבוקרת ובשליטה ולהשלימה על הצד הטוב ביותר

שירותי "אקו יעוץ וניהול" לניהול תקציבי בניה ושיפוץ יסייעו לכם להגיע לבית חלומותיכם ובסוף אפילו יישאר עודף להרמת כוסית….

חדשות